začínáme

Jak začít s golfem

Začátky na golfu mohou být nepříjemné, protože každý vstup do neznáma doprovází ostych a pocit nevědomosti. Návštěva golfového hřiště přitom může být nezapomenutelným zážitkem. Stačí vědět jen málo a můžete se cítit jako „doma“.

Potřebuji trenéra?

Proto, abyste si golf zkusili, v zásadě trenéra nepotřebujete. V případě, že Vás golf chytí za srdce a budete chtít posunout Váš zážitek k lepšímu, doporučujeme několik úvodních lekcí absolvovat pod profesionálním dohledem. Dostane se Vám tak základům golfového švihu a příští návštěvu si užijete mnohem víc. Lekce s trenérem se může konat i ve více lidech, takže se klidně domluvte s přáteli, ať v tom nejste sami.

Tréninkové plochy

Golfový resort nabízí návštěvníkům prostorný osvětlený driving range, tři cvičné greeny, dvě samostatné zóny pro krátkou hru, krytá v zimě vyhřívaná odpaliště, bohatý prostor pro trénink z pevných i travnatých odpališť a cvičný bunker.

Driving range - odpaliště

Na Driving range si golfisté mohou procvičit svůj golfový švih. Může to být i samotná rekreační aktivita pro amatérské golfisty, nebo když není dostatek času na plnohodnotnou hru. Oblast je vybavená značkami vzdálenosti a míčky. Vstup je zdarma.

Veřejné hřiště v zámeckém parku

Další možností pro tréningy nejen začátečníků je veřejné hřiště v zámeckém parku. Zjistit více.

Golfová akademie - 6 jamek

Veřejné šestijamkové hřiště (par 3) je součástí zámeckého parku ve Slavkově je ideální pro zájemce, kteří si chtějí tento krásný sport vyzkoušet bez jakékoliv kvalifikace. Na toto hřiště mají umožněn vstup  golfisti s minimální zkušeností. Na své si přijdou i zkušení golfisté, kteří zde chodí trénovat krátkou hru. Můžete hrát celý den v příjemném prostředí staletých kaštanů a s překrásným pohledem na slavkovský zámek.

Mistrovské hřiště - 18 jamek

Golfové hřiště ve Slavkově bylo projektováno renomovanou rakouskou golfovou architektonickou kanceláří Hanse-Georga Erhardta ze Steyeru, který je jedním z předních evropských golfových architektů.
Pro vstup na Mistrovské hřiště nevyžadujeme žádné osvědčení (bývalá zelená karta). Nutné je ovšem znát a dodržovat tempo hry, pravidla provozu a golfovou etiketu.

Co na sebe?

Každý sport má určitou etiku oblékání a v golfu tomu není jinak. Není třeba se vybavit stylovým golfovým oblečením. Stačí se přizpůsobit základním pravidlům.

Ženy

Muži

Zámecký park

Veřejné hřiště

Veřejné hřiště (par 18) je součástí zámeckého parku. Má oslovit všechny zájemce o golfovou hru a umožnit jim přístup na golfové hřiště bez nutnosti vlastnit HCP.

Nemusíte být ani členem žádného golfového klubu. Za minimální poplatek můžete hrát celý den v příjemném prostředí staletých kaštanů a s překrásným pohledem na slavkovský zámek.

Kolik to bude stát?

Mnoho lidí se domnívá, že golf je finančně nákladný sport. Tato domněnka už dávno není pravdivá. Odpoledne strávené na golfu Vás nebude stát víc než hodina squashe.

Jamka
Délka
PAR
Součet
610 m
18
1
82 m
3
2
153 m
3
3
99 m
3
4
89 m
3
5
71 m
3
6
116 m
3

Ceník

Tréninkové plochy
* Vstup na tréninkové plochy pro organizované skupiny negolfistů, bez ZK a bez doprovodu trenéra PGA, 100 Kč / osoba.
*Celodenní vstup
0 Kč / osoba
Tréninkové míče
65 Kč / koš
Tréninkové míče GCA
55 Kč / koš
Tréninkové míče GCA (10 žetonů) člen
500 Kč
Federační karta (40 žetonů) člen
1700 Kč
Veřejné hřiště
Studenti do 25 let s průkazem ISIC a mládež do 18-ti let – 50% sleva.
Celodenní vstup
370 Kč / osoba
Půjčovné
Golfová hůl (železo č. 7, putter)
75 Kč / kus
Set holí
450 Kč / set
Ruční vozík na hole
150 Kč / kus