Hráli u nás

Usain Bolt Usain Bolt

Usain Bolt

Svůj první odpal si vyzkoušel právě na našem hřišti

Usain Bolt je jamajský sprinter. V současnosti je držitelem tří atletických světových rekordů:

  • běh na 100 metrů v čase 9,58 sekund (16. srpna 2009)
  • běh na 200 metrů s časem 19,19 sekund (20. srpna 2009)
  • štafeta na 4×100 metrů časem 37,04 sekund, které zaběhl na Mistrovství světa v Tegu roku 2011.
Ivan Lendl Ivan Lendl

Ivan Lendl

Při poslední návštěvě uhrál výsledek 73 ran

Ivan Lendl je bývalý profesionální tenista, který reprezentoval Československo, a po získání občanství Spojených států amerických také tuto zemi. Do součastnosti je nejlepším českým mužským tenistou historie. V 80. letech 20. století patřil mezi nejdominantnější tenisty a pobýval na špici světového tenisového žebříčku ATP až do začátku 90. let.

Carl Lewis Carl Lewis

Carl Lewis

Převedl úžasný drajv hned na první jamce

Carl Lewis je jedním z nejslavnějších atletů historie. Pochází ze sportovní rodiny. V roce 1983 na atletickém Mistrovství světa vybojoval 3 zlaté medaile na stovce, dálce a také v krátké štafetě. K jeho nejskvělejším úspěchům patří fakt, že čtyřikrát v řadě zvítězil na olympijských hrách v jediné disciplíně (ve skoku dalekém – 1984, 1988, 1992, 1996).

Jim Courier Jim Courier

Jim Courier

Zahrál birdie na 13-té jamce

Jim Courier je bývalý profesionální americký tenista. V letech 1992 a 1993 byl opakovaně na 1. místě mezinárodního žebříčku ATP. Za svou kariéru vyhrál 23 turnajů ATP ve dvouhře, z toho 4 grandslamové turnaje.

Roman Šebrle Roman Šebrle

Roman Šebrle

Během turnaje uhrál hned dvě birdie

Roman Šebrle je český atletický vícebojař, světový rekordman a olympijský vítěz v desetiboji z roku 2004. Bývá považován za nejlepšího desetibojaře všech dob. Jako první překonal v desetiboji bájnou hranici 9000 bodů. Výkonem 9026 bodů vytvořil 26. a 27. května 2001 v Götzisu současný světový rekord.

Antonín Panenka Antonín Panenka

Antonín Panenka

Zahrál birdie hned na první jamce

Antonín Panenka je bývalý československý fotbalový reprezentant, mistr Evropy z Bělehradu 1976. Poprvé nastoupil k ligovému zápasu v necelých dvaceti letech za Bohemians Praha. Jeho prvním reprezentačním startem byla kvalifikace na mistrovství světa v roce 1973 proti Skotsku. Roku 1976 díky jím proměněné rozhodující penaltě ve finále proti Německu získalo Československo titul mistrů Evropy.

Tomáš Berdych Tomáš Berdych

Tomáš Berdych

Zahrál během turnaje několik parů

Tomáš Berdych je český profesionální tenista. Tenis začal hrát v pěti letech, profesionálně působí od roku 2002. První výrazný úspěch se dostavil v roce 2004, kdy na Letních olympijských hrách porazil tehdejší světovou jedničku Švýcara Rogera Federera. Na okruhu ATP Tour získal šest titulů ve dvouhře, včetně vítězství na turnaji série Masters v Paříži v roce 2005 a jeden titul ve čtyřhře.

Marek Eben Marek Eben

Marek Eben

Usměvavý jako vždy

Marek Eben je český herec, moderátor, hudební skladatel, písničkář a zpěvák. Spolu se svými dvěma bratry (Davidem a Kryštofem) vystupuje ve skupině Bratři Ebenové. Je považován za jednoho z nejlepších českých moderátorů, opakovaně se umístil v divácké anketě Týtý na prvním místě v kategoriích moderátor publicistických pořadů či osobnost zábavných pořadů. Vysoce ceněn je zejména jeho jemný a inteligentní humor.

Jiří Korn Jiří Korn

Jiří Korn

Utopil míček na 17-té jamce

Jiří Korn je český muzikálový a popový zpěvák, kytarista, baskytarista, tanečník, moderátor a herec. Jeho hudební kariéra začala v šedesátých letech se skupinou Rebels (velký hit Šípková Růženka) a pokračovala v sedmdesátých letech v rámci skupiny Olympic. Hraje kulečník, a to na úrovni celostátního přeborníka.

Jiří Bartoška Jiří Bartoška

Jiří Bartoška

Elegantní švih a rukavička v kapse

Jiří Bartoška je český herec a filmový organizátor. Po studijích na brněnské JAMU asi rok hrál v brněnském Divadle na provázku (Husa na provázku), poté v roce 1973 přesídlil na sever Čech do ústeckého Činoherního studia, odkud pak v roce 1978 přešel do pražského Divadla Na zábradlí. V roce 1991 z tohoto divadla odešel společně s mnoha svými kolegy herci do nově založeného Divadla Bez zábradlí, kde působí dodnes.

Tomáš Kaberle Tomáš Kaberle

Tomáš Kaberle

Okusil místní záludné bankry

Tomáš Kaberle je český hokejový obránce pocházející z hokejové rodiny, hokej hrál jeho otec František Kaberle starší (dvojnásobný mistr světa) a hraje jej i jeho starší bratr František Kaberle (pětinásobný mistr světa). Tomáš Kaberle je přezdíván „Kabelka“. V NHL hraje v týmu Boston Bruins, kam byl vyměněn v roce 2011 po dlouholetém působení v Toronto Maple Leafs.

Ondřej Bank Ondřej Bank

Ondřej Bank

Vyměnil lyže za golfovou hůl

Ondřej Bank je český sjezdový lyžař. Mezi jeho největší úspěchy patří:

  • 6. místo na zimních olympijských hrách 2006 v Turíně
  • 3. místo v superkombinaci Světového poháru v Beaver Creeku (2006)
  • 5. místo v superkombinaci na Mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu.
Martin Erat Martin Erat

Martin Erat

Jedno birdie na 15-té jamce

Martin Erat je český hokejový útočník hrající na levém křídle. S hokejem začínal ve Zlíně. Přes mládežnické výběry WHL a WHA se dostal až do předního týmu Nashville Predators.

Richard Krajíček Richard Krajíček

Richard Krajíček

Opouštěl hřiště s HCP 26

Richard Krajíček je bývalý nizozemský tenista českého původu. Narodil se českým emigrantům v Nizozemsku. Největšího úspěchu dosáhl v roce 1996, kdy vyhrál Wimbledon a následně byl zvolen nizozemským sportovcem roku.

Martin Straka Martin Straka

Martin Straka

Účastnil se VIP turnaje na místním linksu

Martin Straka je český hokejový útočník, který je držitelem zlaté medaile z Mistrovství světa i zimních olympijských her.

Petr Bříza Petr Bříza

Petr Bříza

Místo hokejové hole vytáhnul tu golfovou

Petr Bříza je bývalý český hokejový brankář, nyní manažer Sparty. V letech 2005/2006 byl zvolen Hokejistou sezóny Tipsport ELH.

Ladislav Vízek Ladislav Vízek

Ladislav Vízek

Popasoval se se ctí

Ladislav Vízek je český fotbalista, reprezentant v letech 1977 – 1986. Je držitelem zlaté olympijské medaile z roku 1980 a bronzové medaile z ME ve stejném roce. Většinu své kariéry strávil v Dukle Praha.

Karel Nováček Karel Nováček

Karel Nováček

Na závěr zahrál birdie na 18-té jamce

Karel Nováček je bývalý československý a český profesionální tenista. Zúčastnil se 13-ti utkání v Davisově poháru.

Jiří Novák Jiří Novák

Jiří Novák

Sedm parů v jednom kole

Jiří Novák je bývalý český profesionální tenista. V průběhu své kariéry vyhrál 7 turnajů okruhu ATP ve dvouhře a 18 ve čtyřhře. Šest let byl nejvýše postaveným českým tenistou ve světovém žebříčku ATP.

Petr Vampola Petr Vampola

Petr Vampola

Hrál na místním hřišti s HCP 9,9

Petr Vampola je český profesionální hokejista. V roce 2010 byl nominován na Mistrovství světa v Německu. Premiéru na Mistrovství světa so odbyl proti Francii. Od třetího utkání nastupoval v centru elitní útočné formace s křídly Jaromírem Jágrem a Jakubem Klepišem.