Na golfu

Prvním místem, které musíte navštívit, je recepce golfového resortu. Zde si vyřídíte:

  • poplatek za vstup na tréninkové plochy
  • zakoupení žetonu na vydání tréninkových míčů
  • zapůjčení golfových holí

Kolik to bude stát?

Mnoho lidí se domnívá, že golf je finančně nákladný sport. Tato domněnka už dávno není pravdivá. Odpoledne strávené na golfu Vás nebude stát víc než hodina squashe.

Ceník

Vstup na tréninkové plohy ZDARMA
Žeton (40 tréninkových míčů) 60 Kč
Zapůjčení golfových holí (železo č. 7, putter) 75 Kč
AGRT

Potřebuji trenéra?

Proto, abyste si golf zkusili, v zásadě trenéra nepotřebujete. V případě, že Vás golf chytí za srdce a bude chtít posunout Váš zážitek k lepšímu, doporučujeme několik úvodních lekcí absolvovat pod profesionálním dohledem. Dostane se Vám tak základům golfového švihu a příští návštěvu si užijete mnohem víc. Lekce s trenérem se může konat i ve více lidech, takže se klidně domluvte s přáteli, ať v tom nejste sami.

Jak se chovat?

Tréninkové plochy

  • chovejte se tiše a nerušte ostatní hráče
  • dávejte pozor, abyste svoji hrou neohrozili ostatní
  • dodržujte pravidla chování na tréninkových plochách (instrukce na recepci resortu)
  • nebojte se požádat o radu

Marshall

Marshall je osoba, která zajišťuje pořádek jak na hřišti, tak na tréninkových plochách. Dohlíží na dodržování pravidel golfu. Je oprávněn kontrolovat, zda máte zaplacené vstupy a kdykoliv zodpoví Vaše dotazy. V případě potřeby jej můžete přivolat (kontakt na hřišti).

Mistrovské hřiště

Na mistrovské, tedy 18-ti jamkové hřiště, můžete zavítat v případě, že jste držiteli HCP 54 anebo dobře zvládáte základy golfové hry a etiky. K tomu, abyste obdrželi golfový hendikep (opravnění ke hře na golfovém hřišti a účasti na turnajích), musíte prokázat základní herní zkušenosti a dobrou znalost pravidel. Pro jeho získání musíte úspěšně složit zkoušku. Tu můžete vykonat kdykoliv během sezóny u jednoho z našich golfových trenérů.

Golfová akademie

V akademii dodržujte provozní řád uvedený u vstupu do zámeckého parku. Před první návštěvou se seznamte se základními pravidly golfu. Neodpalujte dříve, než jamku opustí hráči před Vámi a zkušenější hráče nechte, ať Vás předejdou. Celodenní vstup do golfové akademie si můžete zakoupit za 350 Kč.